YÖK Dijitalleşecek

Yüksek Öğretim Kurumu

Yayın Tarihi: 18 Şubat 2019,Son Güncelleme : 18 Şubat 2019

YÖK Dijitalleşecek

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK)  koordinasyonunda yürütülen ve Türk yükseköğretim tarihinde bir ilki oluşturacak “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” bugün Ağrı’da düzenlenecek tören ile tanıtılacak.

Yapılan açıklamaya göre, “Dijitalleşen YÖK” sloganı ile yürütülecek “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” yükseköğretim tarihinde ilk kez hayata geçirilecek.

Proje, insan odaklı bir yaklaşımla Türk yükseköğretiminin dijitalleşmesini sağlamayı amaçlıyor. Türkiye’nin 2023 hedeflerine uygun, yerel özelliklerini kaybetmeden küresel çapta rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulmasını amaçlıyor.

Proje kapsamında, ön hazırlık çalışması olarak aralarında Ağrı İbrahim Çeçen, Bayburt, Iğdır, Munzur, Muş Alparslan, Siirt, Şırnak ve Bingöl üniversitelerinin bulunduğu 8 pilot üniversitede, Yükseköğretim Kurulunun koordinasyonunda ve Anadolu Üniversitesinin yürütücülüğünde “Dijital Çağda Öğrenme ve Öğretme” dersi çevrimiçi olarak bu üniversitelerin öğretim elemanlarına verildi.

Dersler, 3 bin 112 öğretim elemanın katılımıyla 1 Şubat 2019’da tamamlandı. Bu üniversitelerde ayrıca ikinci dönem tüm öğrencilere yönelik 3 kredili “Dijital Okuryazarlık” dersi açılacak.

Projenin tanıtım toplantısı, bugün Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılımıyla düzenlenecek.

Toplantıya, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yüksek öğretim kurumu yetkilileri, proje kapsamındaki üniversitelerin rektörleri, bölgedeki üniversite rektörleri, akademisyenler ve öğrenciler katılacak. Toplantıda Yüksek öğretim Kurulu tarafından proje için seçilen 8 pilot üniversite rektörü proje protokolünü imzalayacak.

Facebook Yorumları
Bunuda okumak isteyebilirsiniz-->  2019 AÖL soru ve cevapları yayınlandı
BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KPSS
2019 Kamu Personel Seçme Sınavı

14 Temmuz 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR