ÖSYM Milli Sporcular için Yerleştirme tarihlerini yayınladı

Milli sporcuların üniversite tercih başvuruları ne başlıyor?,Milli sporcuların üniversite tercih başvuruları ne zaman?,Tercih işlemleri nasıl yapılacak?

Yayın Tarihi: 31 Ağustos 2018,Son Güncelleme : 31 Ağustos 2018

ÖSYM başkanlığı tarafından yapılan açıklama metni şöyle ;

2018- YKS Milli Sporcu Yerleştirme İşlemleri Tercihleri Alınacak

2018-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzunun 7.4 maddesine göre spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemi için başvurular, 31 Ağustos 2018 – 07 Eylül 2018  tarihleri arasında yapılacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda bireysel olarak yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Tercih işlemi, 07 Eylül 2018 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Başvuruları Merkezimizce kabul edilen adaylar, tercihlerini yukarıda belirtilen tarihler arasında ÖSYM’nin; https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklardır.

Adaylar en fazla 8 tercih yapabileceklerdir. Engelli Adaylar, Tabloda yer alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programlarını  tercih edemeyeceklerdir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

2018-YKS Spor Dallarında Üstün Başarılı Olan Adaylar için Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu için tıklayınız.

Facebook Yorumları
Bunuda okumak isteyebilirsiniz-->  YÖK'ten Üniversitelere Karne
BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KPSS
2019 Kamu Personel Seçme Sınavı

14 Temmuz 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR