AÖF Kayıt Yenileme Tarihleri

2018-2019 AÖF Kayıt Yenileme Tarihleri

Yayın Tarihi: 18 Ocak 2019,Son Güncelleme : 18 Ocak 2019

AÖF Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 12-13 Ocak Tarihlerinde yapıldı. Sınavlara giren adaylar sınav sonuçları kadar aöf kayıt yenileme tarihleri hakkında da meraklılar.

AÖF Kayıt Yenileme Tarihleri

Anadolu Üniversitesi, resmi internet sitesinden AÖF kayıt yenileme tarihlerini açıkladı. Peki, AÖF kayıt yenileme süreci ne zaman başlıyor? haberimizde bulabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi, resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı kayıt yenileme takvimi ile adayların merak ettiği sorunun yanıtını verdi. 2018-2019 AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme işlemler 11 Şubat 2019 tarihinde başlayacak. Kayıt yenileme için son tarih ise 22 Şubat 2019.

AÖF Bahar Dönemi Sınav Tarihleri

Bahar Dönemi Ara Sınavı13 – 14 Nisan 2019
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı25 – 26 Mayıs 2019

AÖF Sınav Merkezi Tercihi Son Tarihleri

Bahar Dönemi Ara25 Şubat 2019Söz konusu tarihe kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi ara sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.
Bahar Dönemi Dönem Sonu15 Nisan 2019Söz konusu tarihe kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.

Güz Dönemi Sınav Sonuçları Açıklandı mı?

12-13 Ocak tarihlerinde uygulanan AÖF Güz Dönemi Final sınavlarının sonuçlarının , sınav gününden itibaren 15 gün içerisinde açıklanması bekleniyor. Bu hesaba göre sınav sonuçlarının 2019 Ocak ayının sonunda açıklanacağı öngörülmektedir.

AÖF DERS PROGRAMLARI GÜNCELLENDİ

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde yer alan birçok programın derslerini yeniden ele alarak değiştirdi. Açıköğretim sisteminde yer alan  17 lisans ve 12 ön lisans programınında yaklaşık 353 adet ders değişikliği yapıldı. Programlardaki güncellemeler bazı derslerin döneminin değişmesi, kaldırılması ya da yeni ders olarak eklenmesi şeklinde yapıldı.

Anadolu Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre ; “Bu değişikliklerle öğrencilerimizin, alanıyla ilgili olan ve güncel konuları içeren dersleri alarak akademik yeterliğini daha da artırmak amaçlanmıştır. Ayrıca yapılan bu ders değişikliklerinin yanı sıra birçok dersin içeriği ve e-öğrenme malzemeleri de güncellenmiştir. Bu sayede öğrencilerimiz sadece yeni derslerde değil tüm derslerde en güncel bilgiye ulaşabileceklerdir.” denilmiştir.

Bunuda okumak isteyebilirsiniz-->  Açık Öğretim Lisesi 2017 - 3.DÖNEM SINAV SORULARI VE CEVAP ANAHTARI AÇIKLANDI

Ders değişiklikleri sadece yeni kayıt yaptıracak öğrencileri değil sistemde daha önce yer alan tüm kayıt yeniletecek öğrencileri de kapsamaktadır. Buna göre kayıt yenileyecek öğrenciler yeni ders listelerine göre ders seçebilecek.

 

Facebook Yorumları
BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KPSS
2019 Kamu Personel Seçme Sınavı

14 Temmuz 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR