2019 AÖF ve AÖL Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

2019 AÖF ve AÖL Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

Yayın Tarihi: 4 Nisan 2019,Son Güncelleme : 4 Nisan 2019

2019 Yerel Seçimlerinin hemen akabinde 2019 AÖF ve AÖL Sınav Giriş Yerleri Açıklandı. 2019 AÖL (Açıköğretim Lisesi) sınavları 6-7 Nisan Tarihlerinde,  2019 AÖF (Açıköğretim Fakültesi) Sınavları 13-14 Nisan tarihlerinde yapılacak.

2019 AÖF ve AÖL Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

2019 AÖL (Açıköğretim Lisesi) sınavları

Liseyi dışardan okuyarak bitirmeye çalışan onbinlerce öğrenci 6-7 Nisan tarihleri arasında sınavlara girecekler. 2019 AÖL sınavlarına girecek öğrencilerin sınav yerleri ve hangi oturumlara katılacakları http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden isteklilerin erişimine açıldı. Belirtilen adrese girerek sınav giriş belgesinin bir çıktısını alarak yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Sınav giriş belgesi ile birlikte yanınızda mutlaka bir kimlik belgenizin olmasına dikkat ediniz.

İstanbul’da sınava girecek olan adaylar içinde Milli Eğitim Bakanlığından bir duyuru yapıldı. Duyuruya göre “5 Nisan 2019 03:00 – 7 Nisan 2019 00:00 tarihleri arasında İstanbul Havalimanı taşınma işlemleri yapılacağından, 6-7 Nisan 2019 tarihinde İstanbul’da Açık Öğretim Kurumları sınavına girecek öğrencilerin bir mağduriyet yaşamaması için sınav merkezlerine zamanında ulaşabilecekleri tedbirleri almaları gerekmektedir.” denildi.

2019 AÖF (Açıköğretim Fakültesi) Sınavları

2019 AÖF sınavları 13-14 Nisan tarihlerinde yapılacak. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre, AÖF sınav yerleri erişime açıldı. Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilecek.

AÖF SINAVINA GİRERKEN GEREKLİ BELGELERİN LİSTESİ

* Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi
* Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
* Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

Bunuda okumak isteyebilirsiniz-->  İOKBS sonuçları açıklandı | MEB bursluluk sınavı sonuç sorgulama

 

Facebook Yorumları
BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KPSS
2019 Kamu Personel Seçme Sınavı

14 Temmuz 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR