2018 KYK yurt ve burs kayıtları 3 Eylül’de…

2018 KYK yurt ve burs kayıtları 3 Eylül'de...

Yayın Tarihi: 16 Ağustos 2018,Son Güncelleme : 17 Ağustos 2018

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler tercihlere ve yerleştirme sonuçlarına çevrildi. Bir yandan kiralık ev bakan üniversite öğrencileri KYK burs ve yurt kayıt tarihlerinide merak etmeye başladı. Peki bu sene KYK kayıtları ne zaman başlayacak? Gençlik ve Spor Bakanlığı 2018 KYK yurt ve burs kayıtları ile ilgili açıklama yaptı…

KYK BURS VE YURT KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, KYK yurtlarında kalacak öğrencilere yönelik yapmış olduğu açıklamasında, öğrencilerin, barınma, yemek, internet, spor ve sosyal etkinlikler olmak üzere bütün ihtiyaçlarını karşılamaya başladıklarını ifade ederek bu kapsamda 670 bin kapasiteye ulaştıklarını ve 200 bin atak kapasiteli proje ve inşaat faaliyetlerinin de devam ettiğini vurguladı.

2018 KYK yurt ve burs kayıtları 3 Eylül’de…

“Yeni dönemde yurtlarımızın büyük bir çoğunluğunu üniversitelerimizin kampüsleri içine inşa ediyoruz. Bu, öğrencilerimiz açısından önem arz ediyor. 3 Eylül’de üniversite kayıtları başlayacak, aynı gün bizim de yurt müracaatlarımız başlayacak.

KYK YURT ÜCRETLERİ NE KADAR?

KYK yurtlarının aylık ücretleri, yarı özel ya da resmi olma durumuna göre 168 TL ile 285 TL arasında değişiyor. KKTC yurtlarında bu rakam 300 TL olarak uygulanıyor.

YURT KAYITLARI e-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILABİLECEK

İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenciler yurt kayıt işlemlerini, e-Devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresi üzerinden YURT KAYIT İŞLEMLERİ linkinden taahhütname onayı yaparak tamamlayacak. Öğrencilerin kayıt işlemi için yurdun olduğu şehre gidip başvurma zorunluluğu bulunmuyor. Yurtta barınmaya başlanıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde en az 4 adet fotoğraf, kan grubu belgesi, öğrenci belgesi ve Kurum tarafından yapılması muhtemel geri ödemelerde kullanılmak üzere öğrencinin kendisine ait bir IBAN numarasının yurt müdürlüğüne teslim edilmesi gerekiyor. Öğrencilerin kaydoldukları üniversitenin akademik takvim başlangıcına göre yurtta barınmaya başlaması gerekiyor. Akademik takvim başlangıcına göre barınmaya başlamayan öğrencilerin yurt müdürlükleri ile iletişime geçerek durumlarını bildirmeleri gerekiyor.

Bunuda okumak isteyebilirsiniz-->  ÖSYM, DGS soru ve cevap anahtarı yayımlandı! İşte DGS soruları ve cevapları (Puan hesaplama)

 

Facebook Yorumları
BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KPSS
2019 Kamu Personel Seçme Sınavı

14 Temmuz 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR