2018 DGS sınav sonuçları açıklandı! Puanınızı öğrenmek…

DGS Sonuçları

Yayın Tarihi: 16 Ağustos 2018,Son Güncelleme : 16 Ağustos 2018

2018 DGS sınav sonuçları açıklandı! Puanınızı öğrenmek için sorgulama ekranına girmeniz gerekli.

ÖSYM, DGS sonuçlarını açıkladı. Dikey Geçiş Sınavı (DGS)’ye katılan adayların büyük bir merakla beklediği 2018 DGS sonuçları resmen açıklandı. DGS sonuç sorgulama sayfasını araştıran adaylar, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr/ adresi ile sınav sonuçlarına ulaşabiliyor. Peki 2018 DGS tercih işlemleri ne zaman başlıyor ve DGS tercihleri nasıl yapılır?

1 milyonu aşkın öğrencinin girdiği 2018 DGS sınav sonucu bugün açıklanıyor. Üniversite eğitimini iki yıllıktan dört yıllığa tamamlama hayaliyle sınava giren öğrenciler şimdide DGS sınav sonuçlarını nasıl öğreneceğini merak ediyor.  21 Temmuz 2018 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı özellikle Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) okuyacakları ilgilendiriyor.

DGS TERCİH İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Adaylar; sınav puanlarını öğrendikten sonra, tercih işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarını ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden öğreneceklerdir. Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM’nin internet adresinden yayımlanan Tercih Kılavuzundan yararlanmaları gerekmektedir.

 

DGS SONUÇLARI ÖSYM’DEN NASIL ÖĞRENİLİR?

DGS sonuçları  , ÖSYM’nin yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterebilir. Sınav sonuç bilgisine https://sonuc.osym.gov.tr/SonucSec.aspx adresinden kolaylıkla ulaşabilir “TC Kimlik no” ve “ÖSYM şifresi” girerek öğrenebilirsiniz. Bu adres dışında hiç bir siteden DGS sonuçları öğrenilmeyecek ve adreslere posta yoluyla iletilmeyecek.

Dikey Geçiş Sınav sonuç belgesinde şu bilgiler yer alacaktır;

a) Testin sayısal ve sözel bölümlerindeki doğru ve yanlış cevap sayıları
b) Ön lisans başarı puanı
c) 2018-DGS puanları (yerleştirmede kullanılabilecek puan türlerine uygun puanları) yazılı olacak.

AÖF DİKEY GEÇİŞ KAYIT İŞLEMİ VE TARİHİ!

“Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik” esaslarına göre Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesi önlisans programı mezunlarından lisans öğrenimine devam etmek isteyenler dikey geçişle kayıt yaptırabilmektedirler.

Bunuda okumak isteyebilirsiniz-->  2019 Ales Tarihleri Belli Oldu

2018-2019 Öğretim Yılı İçin Planlanan İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri

İnternet Başvuru Tarihi: 24 – 28 Eylül 2018
İnternet Başvuru Adresi:http://aof.anadolu.edu.tr
AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi: 24 – 28 Eylül 2018
AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi:28 Eylül 2018

(Dikey Geçiş İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, 2018-Dikey Geçiş Sınavı (DGS) yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe bağlı olarak değişebilir.)

Adaylar, http://aof.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Otomasyonu bağlantısı “Dikey Geçiş” linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştireceklerdir. Daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak, banka ödemesini yaptıktan sonra AÖF Bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.

Facebook Yorumları
BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KPSS
2019 Kamu Personel Seçme Sınavı

14 Temmuz 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR