2018-DGS Aday Cevap Kağıtları Erişime Açıldı

ÖSYM DGS

Yayın Tarihi: 18 Ağustos 2018,Son Güncelleme : 18 Ağustos 2018

ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden 2018-DGS aday cevap kağıtları, erişime açıldı.

Dikey Geçiş Sınavına (2018-DGS) giren adaylar, cevap kâğıtlarının görüntüsüne, işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen cevaplarına ve doğru yanıtlara ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi adresinden itibaren 10 gün süreyle ulaşabilecek.

Adaylar, AİS’e T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve ‘Cevap Kâğıdı Görüntüleme’ ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsüne erişebilecekler. Adaylar yaptıkları işaretlemeleri, bunların optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen cevaplarını ve soruların doğru yanıtlarını görebilecek.

Bu yıl ilk kez 81 ilde yapılan DGS’ye 388 bin 215 aday başvurdu. Sınavda adaylara 60 sayısal, 60 sözel olmak üzere toplam 120 soru için 150 dakika süre verilmişti.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Facebook Yorumları
Bunuda okumak isteyebilirsiniz-->  KPSS'de “sistem hatası” iddiası!
BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KPSS
2019 Kamu Personel Seçme Sınavı

14 Temmuz 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR