20 Ekim ehliyet sınav soruları yayınlandı mı?

ehliyet-sinav-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak

Yayın Tarihi: 22 Ekim 2018,Son Güncelleme : 22 Ekim 2018

20 Ekim ehliyet sınav soruları açıklandı mı?

Ehliyet sınavlarının dördüncüsü 20 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirildi. Alacakları puan doğrultusunda direksiyon sınavına girmeye hak kazanacak olan sürücü adayları, şimdi soru-cevap duyurusunun yanı sıra ehliyet sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırıyor. Peki , 20 Ekim ehliyet sınav soruları yayınlandı mı? 20 Ekim ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından merkesi sınav sistemi ile organize edilen ehliyet sınavlarının, bu yıl yapılması planlanan dördüncüsü 20 ekim tarihinde tamamlandı. Sınavın tamamlanmasıyla birlikte, sorular ve cevap anahtarının ne zaman yayınlanacağı ve sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Peki, Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ehliyet sınavı soru ve cevapları yayınlandı mı?

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2018/MTSKS-4, 20 Ekim 2018’de saat 14.00’te yapıldı. İlk yardım, trafik adabı, trafik ve çevre, araç tekniği dersleri olmak üzere 50 sorudan oluşan sınav, 2 saat sürdü. Sınava ait soru ve cevaplar henüz yayınlanmadı. Yayınlanır yayınlanmaz haberimizden okuyabilirsiniz.

Sınav Sonuçları Ne zaman Açıklanacak?

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2018/MTSKS-4 sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz belli değil. Ancak birkaç hafta içinde açıklanacağı tahmin ediliyor. Konu hakkında bir açıklama olduğu takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.

Ehliyet Sınavından Geçme Notu Kaç?

Ehliyet sınavı 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Her bir sorunun değeri, 2 puandır. Diğer sınavlarda olduğu gibi adayların vereceği dört yanlış cevap bir doğru cevabı götürmez. Sınava geçmiş yıllarda çıkan sorulara bakılarak çalışma yapılabilir. Sınavda başarılı olanlar direksiyon sınavına girmeye hak kazanır. Direksiyon sınavında da en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılırlar ve stajyer ehliyet almaya hak kazanırlar.

Facebook Yorumları
Bunuda okumak isteyebilirsiniz-->  E-Ehliyet Deneme Sınavı - 1
BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KPSS
2019 Kamu Personel Seçme Sınavı

14 Temmuz 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR