AÖF üç ders sınavı giriş yerleri açıklandı!

Yayın Tarihi: 23 Temmuz 2019,Son Güncelleme : 23 Temmuz 2019

AÖF üç ders sınavı giriş yerleri açıklandı!

AÖF üç ders sınavı için merakla bekleyen öğrenciler sınav giriş tarihlerini ve giriş yerlerini merak ediyorlardı. Merakla beklenen AÖF üç ders sınav giriş yerleri açıklandı. Peki AÖF üç ders sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte tüm merak edilenler.

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI!

Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültelerinin (AÖF) lisans veya önlisans programlarında kayıtlı öğrencilere bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra tanınan üç ders sınavının yerleri için beklenen duyuru geldi.

Üç ders sınavı için sınav giriş belgelerine bugünden itibaren (22 Temmuz 2019) http://aof.anadolu.edu.tr adresinden ya da AÖF bürolarından ulaşılabilecek.

AÖF ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN?

AÖF üç ders sınavı, 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 14:00’da, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa’da gerçekleştirilecek.

ÜÇ DERS SINAVINA KİMLER GİREBİLİR?

Kayıtlı oldukları bölümlerde/programlarda tüm dersleri almış ve en fazla üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler “Üç Ders Sınavı”na girebilir.

Öğrencinin, güz ve bahar dönemlerinde toplamda en fazla üç başarısız dersi varsa ve bu derslere ilgili öğretim yılı dönemlerinde kayıt yaptırmışsa “Üç Ders Sınavı”na girebilir.

Lisans öğrenimini sürdürürken önlisans mezunu olmak isteyen ancak ilk 4 yarıyıldan başarısız dersi bulunan öğrenci, “Üç Ders Sınavı”na giremez.

(DZ) ve/veya (YZ) harf notu alan öğrenci, “Üç Ders Sınavı”na giremez.

Facebook Yorumları
Bunuda okumak isteyebilirsiniz-->  Öğretmenlerin 2019 Sınav Görev Ücretleri Belli Oldu
BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
ALES 2019/2
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı

17 Kasım 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR