Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları Açıklandı

Yayın Tarihi: 30 Temmuz 2018,Son Güncelleme : 30 Temmuz 2018

Temmuz ayının ilk haftası gerçekleştirilen AÖL (Açıköğretim Lisesi) 3. dönem sınavının sonuçları için geri sayım sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yılki takvimine göre AÖL sınav sonuçları http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresi üzerinden erişime açılacak.

Açıköğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınav sonuçları için nefesler tutuldu.  Özellikle mezun durumundaki öğrenciler, 3. dönem sınavından alacakları notları sabırsızlıkla bekliyor. 7- 8 Temmuz tarihinde üç oturumlu gerçekleşen AÖL sınavının sonuçları bu hafta içerisinde MEB tarafından duyurulacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2018 iş takvimiyle AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe dair bilgilendirmede bulunmuştu. Peki, AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?

2018 Açık Öğretim Lisesi üçüncü dönem sınav sonucu http://aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinden 31 Temmuz Salı günü açıklanacak.

AÖL SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI!

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ’NDEN NASIL MEZUN OLURUM?

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması, Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

AÖL NEDİR?

Açık Öğretim Lisesi 1992 yılında kurulan uzaktan öğretim teknolojilerini kullanarak lise öğrenimi veren ve bu hizmeti merkezi sistemle yürüten, Film Radyo ve Televizyonla Eğitim Başkanlığı bünyesinde kurulmuştur. Film Radyo ve televizyonla Eğitim başkanlığı ile Bilgisayar Eğitimi ve Hizmetleri Genel Müdürlüğü 03.04.1998 tarih ve 4359 sayılı kanunla hizmetlerini Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü adı altında toplamıştır. Açık Öğretim Lisesi 3 Nisan 1998 tarihinden itibaren Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde eğitim etkinliklerini devam ettirdi. Açık Öğretim Lisesi halen faaliyetlerini, 14 Eylül 2011 tarih ve 652 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde sürdürmektedir.

Bunuda okumak isteyebilirsiniz-->  2019 Bahar Dönemi AÖF soru ve cevapları yayımlandı

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

Bu siteye erişim sağlayan açıköğretim lisesi öğrencisi T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen öğrenci şifresi ve güvenlik kodu bilgilerini doğru bir şekilde girmesi gerekiyor.. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve AÖL 3.dönem sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. (Sınav sonucu henüz açıklanmadığından dolayı bağlantı linki şuan aktif değildir.)

AÖL SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ

Adayların sınav sorularına itirazlarını, sınavdan sonra en geç 3 gün içinde, sınav sonuçlarına ait itirazlarını ise sonuçlar açıklandıktan sonra en geç 5 gün içinde yapmaları gerekmektedir. İtirazlar için öncelikle, Yenilik ve eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin,

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara-Beşevler veya

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara-Merkez veya

Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara-Küçükesat

Şubelerinden herhangi birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile 20 (Yirmi) TL itiraz ücreti yatırılacaktır.

Facebook Yorumları
BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KPSS
2019 Kamu Personel Seçme Sınavı

14 Temmuz 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR